Select language
Germany  Polish
Stop translation
SportClubRank
Strona główna
Załóż konto klubowe
Znajdź klub
Tu gramy - dołącz do nas !!
Klub Tenisowy Giszowiec
Ośrodek Sportowy DEMO (rezerwacje)
Logowanie administratora

Dlaczego SportClubRank ?

SportClubRank jest serwisem internetowym za pomocą którego możesz sprawnie zorganizować na Twoim obiekcie sportowym turnieje i rankingi dla swoich klientów. Doświadczenia użytkowników SportClubRank pokazują, że sprawnie zorganizowane rozgrywki tchną ducha rywalizacji, stworzą zintegrowaną społeczność zawodniczą co w efekcie nawet o kilkadziesiąt procent zwiększa wykorzystanie obiektu sportowego, a klienci których byś o to nigdy nie podejrzewał będą szlifować formę u lokalnego trenera.

Funkcje serwisu

Po rozpoczęciu rozgrywek praktycznie całą "biurokrację" rankingowo-turniejową wykona za Ciebie SportClubRank. Pozostaje Ci tylko wprowadzanie wyników meczy. Poniżej wypunktowano kluczowe cechy i funkcje SportClubRank :

 • Kilka rodzajów rankingów i turniejów
  W serwisie dostępnych jest kilka typów systemów rankingowych i turniejowych : pucharowy, każdy z każdym, szwajcarski, challenge, ELO. Możesz wybrać taki, który najbardziej odpowiada Twoim klientom i uprawianej przez nich dyscyplinie. Możliwe jest prowadzenie kliku rankingów i rozgrywanie wielu turniejów różnych typów równoczenie.
 • Naliczanie punktacji rankingowo/turniejowej
  Po wprowadzeniu wyniku każdego meczu system automatycznie nalicza punktację w ramach turnieju i/lub rankingu, sortuje tabele rankingowe oraz realizuje inne czynności zależne od tego w ramach jakiego turnieju/rankingu została rozegrany mecz. Np. dla turnieju pucharowego zestawia parę następnej rundy i ustala termin następnego meczu.
 • Statystyki zawodników
  Dla każdego zawodnika pamiętana jest historia startów oraz prowadzona jest jego statystyka. Z serwisu błyskawicznie dowiesz się jaki jest ogólny bilans meczów zawodnika, jego pojedynków z innym zawodnikiem, historia rankingu, wyniki w poszczególnych turniejach itp.
 • Prowadzenie terminarza rozgrywek
  Aby rozgrywki przebiegały płynnie system dla każdego meczu określa termin jego rozegrania. Domyślnie są to dwa tygodnie od daty sparowania zawodników (turniej pucharowy), wygenerowania kojarzeń rundy (turniej każdy z każdym i szwajcarski) czy rzucenia wyzwania (challenge). Każdy z zawodników ma dostęp do listy meczy do rozegrania wraz z ich terminami. Serwis informuje Cię, które mecze wstrzymują turnieje i którzy zawodnicy przekraczają terminy. Przyznając walkowery możesz zdyscyplinować zawodników i "udrożnić" rozgrywki.
 • Powiadomienia SMS o meczach i terminach ich rozegrania
  Gdy zawodnik został sparowany z przeciwnikiem w turnieju pucharowym, rzucono mu wyzwanie lub ma do rozegrania mecz w następnej rundzie serwis automatyczne wysyła zawodnikowi SMS z informacją z kim (nazwisko, telefon) ma grać i jak jest termin meczu. Dla meczy nierozegranych dla których upłynął termin i nie dokonano rezerwacji wysyłane są SMSy z przypomnieniem.
 • Obsługa rezerwacji
  Dzięki dostępnym w serwsie funkcjom obsługi grafika rezerwacji, a w szczególności automatycznej obsłudze rezerwacji stałych zapomnisz o prowadzeniu papierowych grafików. Rezerwacje mogą być wykorzystywane niezależnie od funkcji do rozgrywania turniejów.
 • Rezerwacje przez internet
  Możesz udostępnić swoim klientom możliwość rezerwacji przez internet. Rezerwacje internetowe doskonale sprawdzają się w połączeniu z organizowanymi turniejami. Mogą być jednak wykorzystywane niezależnie np. na mecze poza turniejowe lub przez klientów którzy nie biorą udziału w turniejach.
 • Obsługa pauz zawodników
  Aby rozgywki przebiegały płynnie konieczna jest sprawna obsługa sytuacji gdy zawodnicy są na urlopach, kontuzjowani lub nie mają chwilowo czasu. SportClubRank wykrywa zawodników i mecze, które blokują płynność rozgrywek. Przyznając walkowery przeciwnikom nieobecnych zawodników możesz szybko "udrożnić" rozgrywki. Ponadto w każdym systemie rozgrywek SportClubRank posiada funkcje rejestracji pauz zgłaszanych przez zawodników. Zawodnicy pauzujący nie są wówczas kojarzeni w kolejnych rundach, blokowana jest im możliwość rzucania wyzwań itp.
 • Wprowadzanie "historycznych" turniejów
  Jeśli założyłeś konto w trakcie sezonu i masz już rozegranych kilka turniejów możesz w prosty sposób wprowadzić je do SportClubRank i kontynuować rozgrywki z użyciem serwisu.

Rodzaje rankingów i turniejów

Aktualnie SportClubRank wspiera organizację następujących rankingów i turniejów. Będziemy sukcesywnie dodawać kolejne. Jeśli masz specjalne życzenia lub pomysł daj znać !!

 • Grand Prix - cykl turniejów pucharowych   » zobacz prezentacje   » przeczytaj więcej
  W każdym z turniejów cyklu zawodnicy zdobywają punkty uzależnione od osiągniętego wyniku, ilości startujących zawodników oraz rangi turnieju. W rankingu Grand Prix sumuje się punkty zdobyte w poszczególnych turniejach oraz punkty zdobyte w turnieju masters. Zazwyczaj zawodnicy, którzy odpadną w pierwszej rundzie turnieju lub ze względu na ograniczoną ilość miejsc w drabince nie kwalifikowali się do turnieju głównego startują w turnieju pocieszenia.
 • Ranking Challenge   » zobacz prezentacje   » przeczytaj więcej
  Idea rankingu Challenge polega na tym, że zawodnicy z niższych pozycji wyzwają na mecze zawodników zajmujących np. do 3 pozycji wyżej. W przypadku zwycięstwa zawodnika wyzywającego wskakuje on na pozycję zawodnika pokonanego spychając go jednocześnie oraz zawodników z miejsc pomiędzy wyzywającym a broniącym o jedną pozycję. Zaletą tego rankingu jest to, że częstotliwość rozgrywania meczy zależy tylko i wyłącznie od samych uczestników. Każdy gra tyle na ile ma czasu i chęci.
 • Turniej każdy z każdym   » przeczytaj więcej
  Popularny system turniejowy stosowany np. w ligach piłkarskich. Turniej może być rozgrywany w jednym lub więcej cyklach (np. dwa cykle : mecz i rewanż). System każdy z każdym sprawdza się gdy ilość zawodników nie przekracza kilkunastu. Przy większej ilości zawodników zaleca się podział na grupy według siły gry i równoległe rozgrywanie turniejów w tych grupach (np. liga 1, liga 2).
 • Turniej Szwajcarski   » zobacz prezentacje   » przeczytaj więcej
  Idealnie nadaje się do zorganizowania całosezonowej ligi dla grupy kilkudziesięciu zawodników o bardzo zróżnicowanym poziomie gry. Na przykład : 30 zawodników, 10 rund w sezonie, dwa tygodnie na rozegranie rundy. Metoda kojarzeń zawodników w kolejnych rundach turnieju zapewnia, że mecze rozgrywane są zawsze pomiędzy przeciwnikami o zbliżonej sile gry.
 • Ranking ELO   » przeczytaj więcej
  ELO jest rankingiem technicznym. Nie rozgrywa się w nim bezpośrednio meczy, ale nalicza punkty rankingowe za mecze rozegrane w turniejach. ELO najbardziej obiektywnie określa aktualną siłę gry zawodnika. Śledząc zmiany swojego ELO w czasie zawodnik monitoruje postępy w sile gry. ELO jest rankingiem ciągłym - nie jest zerowany na koniec sezonu czy cyklu rozgywkowego.

Cennik

SportClubRank oferowany jest w systemie abonamentowym w modelu SAS czyli oprogramowanie jako usługa (Software As Service). Nie musisz zajmować się instalacją, kopiami danych, bezpieczeństwem i uaktualnieniami. Wszystko czego potrzebujesz to dowolna przeglądarka i dostęp do internetu. Reszta to nasz problem.

Aby skorzystać z serwisu musisz założyć konto. Przez okres dwóch miesięcy konto o pełnej funkcjonalności jest darmowe, a jeśli liczba zawodników nie przekroczy dwudziestu możesz bezpłatnie korzystać z serwisu przez dowolnie długi okres. Zatem nie zwlekaj załóż konto i wypróbuj SportClubRank już teraz.

W tabeli podano roczne opłaty abonamentowe.

Rankingi i turnieje
do 15 zawodnikówbezpłatne
do 30 zawodników300 zł
do 50 zawodników500 zł
do 100 zawodników900 zł
powyżej 100 zawodników2000 zł

Abonament zależny jest od ilości aktywnych zawodników. Zawodnik aktywny to taki, który rozegrał mecz w okresie abonamentowym.

W przypadku dyscyplin drużynowych poprzez "zawodnika" należy rozumieć drużynę. Abonament zależy więc tylko od ilość drużyn, a nie ilości zawodników w drużynach.

W ramach konta masz bezpłatną obsługę rezerwacji dla jednego zasobu (np. kortu). Możesz np. dedykować ten kort na rozgrywki turniejowe umożliwiając dokonywanie rezerwacji jedynie ich uczestnikom.

W tabeli podano roczne opłaty abonamentowe.

Rezerwacje
1 zasóbbezpłatne
do 2 zasobów300 zł
do 5 zasobów500 zł
do 10 zasobów900 zł
do 20 zasobów1700 zł
powyżej 20 zasobów2900 zł


 
Załóż konto - zorganizuj rozgrywki w Twoim klubie | Znajdź klub | Tu gramy - dołącz do nas !! | Zarezerwuj kort | Kontakt z administratorem serwisu